תפריט צור קשר משתמש
ברוך הבא אורח. יש באפשרותך להירשם ולהוסיף את עצמך למאגר שלנו בחינם. הרשם | התחבר
הוסף את העסק שלך למאגר בחינם

רשת יונים

מאמר מתוך קטגוריית: מדבירים

הרחקת יונים ובעלי כנף שונים הינה משימה טריקית. מצד אחד, אין ברצוננו לפגוע בבעלי הכנף ומצד שני, אנו מעוניינים בהזמנת מרחיק יונים מקצועי שיטפל בבעיה מבעוד מועד וללא התפשרויות. במידה ואתם זקוקים לשירות של הרחקת יונים ו\או הרחקת בעלי כנף מסוגים שונים, תטיבו עם עצמכם אם תחקרו מעט את התחום, היות ולא כל השיטות יעילות באותה המידה.

עד כמה שהטבע מרשים ביופיו ואין אנו מעוניינים בפגיעתו, אנו לעיתים מוכרחים ליצור חוצץ בינינו לבינו על ידי דרכים שונות. אחת הדרכים, בכל הנוגע להפרדה בינינו לבעלי הכנף, הינה דרך של התקנת רשת יונים. התקנת הרשתות מהווה פיתרון יעיל עד מאוד עבור הרחקת בעלי כנף בגדלים שונים ובמאמר שלפנינו, אנו נרחיב על גבי מספר מילים בכל הנוגע לכך.

מסתמן כי אחת הדרכים היעילות ביותר עבור הרחקת בעלי כנף, היא התקנת רשת יונים. בהגיען בגדלים שונים ועיניות שונות, רשתות אלו מהוות הקדמת תרופה למכה. התקנת רשתות מאפשרת לנו לשלוט במצב של קינון וביסוס בעלי כנף עוד לפני שהם החלו בכך. על ידי התקנת רשת יונים באיזור מגורינו, אנו יוצרים סיטואציה בה הגישה של בעלי הכנף השונים לביתנו - נחסמת לגמרי ואנו לא מתירים להם את האפשרות להתחיל במלאכת הקינון.

בדרך כלל, ניתן למצוא רשת יונים שקופות, רשתות יונים בצבע אבן ואף רשת יונים בצבע בז'. כל זאת ועוד, בכדי לנסות ולהתאים, עד כמה שניתן - את הרשת לאיזור מגוריכם. הרשתות מגיעות מחומרי גלם העשויים פלסטיק וחומר הנקרא פוליאתילן. רשתות יונים הינן פיתרון מצוין היות והחומרים מהם הן עשויות, הינם חומרי גלם אשר עמידים ביותר בפני תלאות מזג האוויר.

עבור אילו איזורים הרשתות מיועדות?

ובכן, ברמת העיקרון, רשתות להרחקת יונים מיועדות להתקנה במסתורי כביסה שונים ובחללים בעלי עומק. חללים אלו מהווים איזור קינון מושלם עבור בעלי הכנף, על ידי כך שמספקים הגנה כזו ואחרת מפני מזג האוויר ובעלי כנף אחרים (טורפים). בשל כך, במידה ואתם מתגוררים בבניין בו קיימים מסתורי כביסה מרובים וחללים עמוקים - תטיבו עם עצמכם אם תשכילו להתקין מראש רשת יונים להרחקת בעלי הכנף. כאשר בעלי הכנף כבר מקימים את הקן, ההרחקה עשויה להיות מאתגרת ובעייתית יותר בחללים עמוקים אלו.

הרשתות הללו הינם "עיצוביות" עד כמה שניתן ואפשר גם לאתר בשוק - רשתות שקופות מפלסטיק.

בדרך כלל, גודל החורים ברשתות (ה"עיניות") הינו 5X5 ס"מ, אך ניתן לאתר ולרכוש רשתות בעלי עיניות בגדלים שונים. על ידי הקטנת\הגדלת העיניות, אנו מסוגלים למנוע חדירת בעלי כנף בגדלים שונים. ציפורי דרור הינן קטנות יותר מאשר ציפורי המיינות ו\או היונים ובשל כך, עדיף כי תאתרו איש מקצוע בתחום - מרחיק יונים מקצועי - שיידע לאבחן את סביבת מגוריכם ולהתאים רשת אופטימלית להרחקת מירבית.

לפני שנסיים!

אי אפשר להדגיש מספיק פעמים את העובדה כי התקנת רשתות מתבצעות רק על ידי מומחים בתחום. לעיתים, כאשר מדובר בעבודות גובה, הסיכון הוא רב ועליכם לאתר איש מקצוע אשר מאושר לעבוד בגבהים ובעל היתר רשמי לעשות כך. אין לקחת את הסיכון ולנסות להתקין את הרשתות האלו על דעת עצמכם.

בהצלחה !

הצטרף