תפריט צור קשר משתמש
ברוך הבא אורח. יש באפשרותך להירשם ולהוסיף את עצמך למאגר שלנו בחינם. הרשם | התחבר
הוסף את העסק שלך למאגר בחינם

פתרונות ביתיים לפתיחת סתימות

מאמר מתוך קטגוריית: אינסטלטורים


סתימה בצנרת היא דבר אשר קורה מידי פעם בכל בית ואין דרך לברוח מזה. אבל זה לא סוף העולם וגם לא צריכים לקרוא לאינסטלטור בכל פעם שיש סתימה. הכנו עבורכם מדריך קצר שיעזור לכם בפתיחת סתימות בצנרת הבית. לפני שמתכילים במלאכה תוודאו שיש ברשותכם את כל הציוד הדרש:

1. פומפה
2. סמרטוטי רצפה
3. קפיץ ספירלה ידני (אפשר לקנות בכל טמבוריה בסביבות 20-30 שקלים)

יש לכם את כל הציוד הנדרש? מצויין עכשיו אפשר להתחיל. דבר ראשון שעושים בכל עבודה אינסטלציה בבית זה לסגור את קו המים של הדירה גם כאשר מדובר בסתימה בצנרת ולא בנזילה מומלץ לסגור לסגור את קו המים ליתר ביטחון.
אחרי שסגרנו את המים נתחיל במלאכה של פתיחת הסתימה. קודם כל פרסו כמה סמרטוטים באיזור הסתימה כידי שלא ללכלך יותר מידי, אחרי שפרסנו סמטוטים ניגש לפומפה. הפומפה אולי נראת לנו ככלי ישן שאין בו כיום שימוש אבל אתם פותעו לדעת כמה הפומפה יעילה כאשר מדובר סתימה קלות. אז הניחו את הפומפה בפתח הביוב הקרוב לנקדות הסתימה (אם זה בכיור אז בפתח הכיור) והתחילו לפמפם ולא להתיאש. פתיחת סתימה בעזרת פומפה לפעמים נפתחת גם לאחר כ-100 פמפומים, כל פמפום דוחף את החומר שיצר את הסתימה עוד קצת ובכך מקדם אותו לביות וכאשר זה יגיע לביוב הסתימה תיפתח.
פמפמתם המון ועדיין כלום לא קורה? אל תתיאשו ותנסו את השיטה הבאה אשר בשבילה הבאנו את קפיץ הספירלה. קחו את הקפיץ ודחפו אותו לפתח הביוב הקרוב לסתימה תוך כידי שאתם מסובבים את הקפיץ כמו ספירלה, כאשר אתם מגיעים לנקודה שקפיץ לא מתקדם יותר תעשו עוד כמה סיבובים ותמשכו את הקפיץ לאט לאט החוצה. המטרה היא שגוש הליכלוך אשר גורם לסתימה יתפס בקפיץ ואז ימשוך אותו החוצה. נסו זאת בעדינות ותשתדלו לא לדחוף את גם הלכלוך פנימה יותר ובכך להקשות על פתיחת הסתימה. לא הצלחתם? כנראה שהסתימה כבר יותר רצינית ובמקרה כזה תצטרכו אינסטלטור מקצועי אשר יסייע לכם בפתיחת הסתימה. לקבלת הצעת מחיר ללא עלות וללא התחייבות אינסטלטור בקריות 24 שעות (איזור עבודה בכל הצפון)

הצטרף