תפריט צור קשר משתמש
ברוך הבא אורח. יש באפשרותך להירשם ולהוסיף את עצמך למאגר שלנו בחינם. הרשם | התחבר
הוסף את העסק שלך למאגר בחינם

טיפים שיעזרו לכם להרחיק יונים

מאמר מתוך קטגוריית: מדבירים

אולי קשה להאמין, אבל יונים מהוות מטרד, לא משנה כמה מזיקים אלו יכולים להיות יפים לעין.
לאור זאת, אמצעי הדברה כוללים לעיתים קרובות הליכי הרתעת יונים או הרחקת יונים בשל הסיכון למחלות ולנזק לרכוש שיונים עלולות להביא.

כדי להפטר מיונים, מלכודות הן האפשרויות הטובות ביותר לישום כדי להבטיח שהציפורים יסולקו מהרכוש שלך. ירי, דוקרנים נגד ציפורים, חוטים מקבילים, רשתות לציפורים, ג'לים לציפורים, עפיפוני הטעיה ולייזרים כולם יעילים בסילוק יונים מהרכוש שלך.

מאמר זה מספק כמה טיפים בסיסיים על התנהגות יונים וכן על מגוון דרכים לעזור להרחיק יונים. המשך לקרוא כדי לגלות עוד.
אם אתה מעוניין בשירותי הדברת יונים שלנו, אנא צור איתנו קשר לקבלת הצעת מחיר.

התנהגות יונים

יונים הן כבר מזמן ציפור שידועה ביופיה אך בעייתית בהתנהגותה המטרידה.
סוגי היונים הגורמים באופן קבוע לדאגה לבעלי בית ועסק ידועים בשם יונים פראיות .

יונים בדרך כלל יתאספו יחד ללהקה במטרה ללון יחד, כך ניתן לזהות קבוצות גדולות של יונים המתקבצות על הגגות ועל המרזבים והצדדים של בניינים. גם אם אתה עושה מאמצים רבים כדי לא להאכיל יונים, רוב האנשים בדרך כלל מאכילים יונים בשוגג על ידי הפלת מזון עשיר בדגנים על הקרקע והשארת מכסי פחי האשפה פתוחים.

בדומה לאופן שבו תיקנים ופשפשים תלויים בבני אדם למזון ומחסה, ניתן לומר שיונים חולקות את אותה תכונה. מזיקים אלה החלו להסתמך על דגנים להישרדות, וזו הסיבה שיונים הן מרכיב יסוד בסביבה של אתרים חקלאיים, מפעלים לעיבוד מזון, כמו גם פארקים, אזורי בילוי גדולים ומסעדות הממוקמות בתוך ערים.

זה אולי לא נשמע מדאיג, אבל יונים מפילות פסולת באופן קבוע על מדרכות ומבנים, מה שעלול לפגוע במראה החיצוני של מבנים לאורך זמן. בנוסף, אנשים יכולים להחליק וליפול כשהם הולכים בפסולת יונים, ויונים פראיות יכולות לשאת למעשה מגוון של מחלות .

עם זאת כדאי לשקול כיצד להיפטר מיונים זוהי שאלה ראויה לשאול.

איך להיפטר מיונים מבלי לפגוע בהן

זה לא חוקי להרוג יונים או כל מיני ציפורי בר אחר בשל הנוסח של חוק חיות הבר והכפר – צער בעלי חיים. המשמעות היא שניתן לסלק את הציפורים בלבד, וללא ספק, הדרך הטובה ביותר להפחיד יונים ולהרחיק יונים מקננות היא להשתמש בבזים מאולפים אך הדבר לא ישים בעיר ולכן השיטה נפוצה רק אצל חקלאים.

בז מרחיק יונים

ישנם כמה מוצרים שתוכלו להשתמש בהם כדי להרתיע יונים (עוד על אלה בהמשך), אבל השימוש בעופות דורסים הוא נהדר מכיוון ששיטה טבעית זו מפעילה ישירות את תגובת הלחימה או הבריחה ביונים.

השיטה שלנו היא לאפשר לציפורים שלנו להסתובב ולעוף על האזור הבעייתי על בסיס קבוע. עד מהרה יונים מקבלים את ההודעה שהשטח נכבש על ידי טורף, היונים יפרסו כנף וימשיכו הלאה למקומות אחרים.

שימוש באיום טבעי כמו זה הוא הדרך ההומנית והיעילה ביותר להיפטר מיונים לטווח ארוך. הוצאת בזים יכולה להרתיע יונים ולמנוע מיונים להוות מטרד לרכוש שלכם, ואתם לא צריכים לדאוג משימוש ברצועות דוקרנים / רשתות או אמצעי הרתעת יונים אחרים כדי להיפטר מיונים.

שיטות נוספות שניתן לנקוט כדי להרחיק יונים

כשזה מגיע להבין איך להיפטר מיונים , בזים היא צורת ההדברה הטבעית והיעילה ביותר שתוכל להשתמש בה. אמצעי זהירות כמו הסרת מאכילי ציפורים או השארת מזון ומים מחוץ למאכילי ציפורים יכולים להיות יעילים, אך סביר להניח שיידרש יותר מאשר הימנעות מהדחף להאכיל יונים כדי לשבור את הרגל הלינה.

בכל ההליכים הבאים, עליך לוודא כי בכל צורת הדברה שאתה נוקט, היונים עלולות להתרגל למכשירים, ולכן, ייתכן שיהיה עליך לשנות את הנוהל מדי פעם כדי להיפטר מיונים ולהרחיק אותם.

בואו נחקור כמה שיטות להיפטר מיונים:

דוקרנים נגד ציפורים

דוקרנים נגד ציפורים או 'רצועות דוקרנים' הם סט של דוקרנים הניתנים להצמדה הניתנים להצמדה למשטח כדי למנוע מיונים להתיישב או לקנן באזורים שברצונכם לשמור ללא ציפורים. הדוקרנים לא בהכרח יפגעו בציפורים, מה שטוב על מנת להישאר בצד הנכון של החוק; עם זאת, הדוקרנים ירתיעו את הציפורים מלנחות בכל מקום בו מונחים הדוקרנים.

פסי מתכת חשמליים – פסי דריכה חשמליים

כשציפור עומדת על הסרט היא סוגרת מעגל חשמלי אשר מעביר לה תחושה לא נעימה והיא עפה ואינה חוזרת יותר לאזור כתוצאה מזרם חשמלי נמוך אשר אינו פוגע בציפורים.

את הסרט Shock Tape ניתן להדביק בקלות בהתקנה עצמית כמעט לכל תשתית כגון: רעפים, ברזל, פלדה, אלומיניום, שיש, PVC, עץ, אבן וכדומה.

חוטים מקבילים

הגנת ציפורים באמצעות חוטים מקבילים היא דרך מצוינת להרחיק יונים מהגג או אזורים אחרים בבית המושכים את הציפורים. שיטה זו פועלת באמצעות חוטים מקבילים העוברים על פני המבנה ומונעים מיונים לנחות ולקנן.

רשת ציפורים

רשת ציפורים היא קצת מכוערת אבל היא יעילה מאוד בהרחקת יונים ממקומות מסוימים. רשת זו פועלת בדומה לדוגמאות הקודמות ויוצרת מחסום רשת שמונע מהציפורים לקנן.

ג'לים לציפורים

מלכודת דביקה, או ג'ל דביק, היא תכשיר דוחה ציפורים שמרחיק יונים על ידי שימוש בחומר כימי שיוצר מחסום שקוף על פני מבנים שגורם לרגלי ציפור להיתקע על פני השטח, מה שגורם לציפור להתקשה להשתחרר. יונה לא תרצה לעבור את החוויה של צורך להשתחרר מהכימיקל הדביק בפעם השנייה ולכן, תמנע מנחיתה על מבנים המכילים את הג'ל.

עפיפוני פיתוי

עפיפוני פיתוי יכולים להיפטר מאוכלוסיות ציפורים על ידי שימוש בתמונת ציפור פיתוי בצורת עפיפון כדי להתנדנד ברוח כדי להרתיע יונה מלנחות באזור מסוים. שיטה זו יכולה להיות יעילה, אך ייתכן שהיא לא תעבוד מכיוון שלעיתים ניתן להתעלם מזה בקלות, מה שהופך את השיטה לבעייתית להיפטר מיונים.

לייזרים

לייזרים המשמשים נגד אוכלוסיות יונים יכולים להיות יעילים בגלל האור החודר שמסנוור את היונים ברגע שהן מסקרות אזור לקינון או לינה. שיטה זו יכולה להיות יעילה בהתחלה, אולם היונים עלולות להתרגל ללייזרים עם הזמן ופשוט לצאת מהדרך.

מה שונאים יונים?

יונים שונאות את המראה או הנוכחות של ציפורים שתלטניות אחרות, כמו עופות דורסים. זה מה שהופך את הבזים לאמצעי הרתעה מוצלח כל כך בהיפטרות מאוכלוסיות יונים.

בנוסף, יונים לא אוהבות ריחות חזקים, כגון מיץ קינמון או פלפל חריף או תרסיס. אם אתה יכול להגיע בבטחה לאזורים שבהם מושבת היונים שוכנת ומקננת, אתה יכול לרסס ולמרוח חומרים אלה כדי לעזור להרחיק את הציפורים.

איך אני נפטר מיונים על הגג שלי?

מושבות יונים מחפשות מקומות להסתתר ולקנן ואין אזור טוב יותר מתאים לכך מאשר הגג. כשבאים להבין איך להרחיק יונים מהגג שלך, השיטה הטובה ביותר היא למצוא שיטות שירחיקו אוכלוסיות יונים מהגג.

ציוד דוחה יונים טוב שכדאי לשקול להשתמש בו עבור הגג שלך הוא רשת ציפורים או חוטים מקבילים. שתי השיטות הללו דורשות תחזוקה מועטה מצידך ויכולות לעבוד מסביב לשעון כדי להרחיק את הציפורים בחוזקה מהגג שלך.

אם אתם תוהים כיצד להפחיד מושבות יונים ממבני גג, עפיפוני הפתיון דורשים פחות התקנה, אך עליכם לוודא שהציפורים לא יתרגלו למראה עפיפונים.

איזה ריח יונים לא אוהבות?

כפי שצוין קודם לכן, ריחות וריחות חזקים ודוחים כמו פלפל או אפילו שמנים אתריים עשויים להרתיע אוכלוסיות יונים לזמן מה. כדי להיפטר מיונים עם ריחות לחלוטין, תצטרך להפיץ את הריחות בעקביות על כל מקומות המנוחה והקינון שלהן כדי להפוך את בית הגידול לבלתי ראוי למגורים.

סיכום

מטרד של יונים זה עניין רציני, אבל תהיו בטוחים, אנחנו יכולים לעזור. ב-אבי הרחקת יונים במרכז דרך הפעולה המומלצת שלנו להרחקת יונים היא באמצעות שימוש ברשתות ליונים או דוקרנים ליונים היא שיטה יעילה ואנושית ביותר שאינה גורמת נזק ליונים.

התקשר אלינו עוד היום כדי לדון בבעיית היונים שלך וכיצד אנו יכולים לחסוך לך הרבה זמן וכסף באמצעות הפחדת יונים כדי להיפטר מיונים.

הצטרף